Logo zrobię sobie

POMYSŁ NA PREZENT – DRUCIAKI… cz.3

Od jutra ferie. Dzisiaj pakowanie a jutro wreszcie wyjazd. Jako dzikusy, które nie znoszą zatłoczonych miejsc i turystycznych szlaków wybieramy się tam, skąd większość ludzi zimą wyjeżdża, czyli nad polskie morze :). Oczywiście samo miejsce też mało turystyczne i właśnie o to chodzi, żeby była szansa na spacer po pustej plaży. Fajnie będzie poczuć się przez chwilę jak by się było na końcu świata :). Latem były góry, więc zimą może być morze.
Ale zanim wyruszymy mała inspiracja na zimowe działania w wolnym czasie, kiedy dzieci są na obozach, a my nie wiemy. w co ręce włożyć :).
Znowu wyciągam drut i proponuję zrobienie ramki na zdjęcia.

Do tej wykorzystałam gruby drut, z którego zrobiłam ramkę pod format zdjęcia (plus 2,5 cm dookoła) z dolnym elementem podtrzymującym fotkę. Tu jest serce, ale kształt oczywiście zależy od autora. “Plecy” ramki i uchwyt do zawieszenia, zrobione z cieńszego drutu są jednocześnie elementem dekoracyjnym.

Takie ramki można robić jako pojedyncze ale także można dowolnie łączyć, dzięki czemu łatwo je ustawić na półce.

Można też wykorzystać koronki do zrobienia obramowania wokół zdjęcia.

Z grubego drutu zrobiłam ramę w kształcie formatu zdjęcia a końce drutu uformowałam tak, aby stanowiły podstwę/oparcie ramki. Do niej przymocowałam koronkę naciągniętą na cienki drucik. W narożnikach zamocowałam zawinięte na końcach kawałki drutu, tak aby móc w nich uformować koronkę nie przycinając jej. Powinna być ona nieco dłuższa od obwodu ramki, żeby łatwiej było połączyć jej końce. Przy mocowaniu trzeba pilnować, żeby była dobrze napięta, bo w przeciwnym razie zrobią się nieestetyczne fale. Jeszcze przed koronką zamocowałam na górnej i dolnej ramce uchwyt na zdjęcie (podwójne kółeczko z cienkiego drutu).

Drugą ramkę zrobiłam w podobny sposób. Zamiast podstawy przymocowałam druciany uchwyt do zawieszenia a do umieszczenia w niej zdjęcia wykonałam podwójną ramkę z cienkiego drutu, o formacie nieco mniejszym niż zdjęcie. W ten sposób fotkę łatwo wsunąć w środek ramki.

Ta jest moją ulubioną.

Wydaje mi się, że w takich drucianych ramkach najlepiej wyglądają stare, czarno-białe zdjęcia.
Jeśli dysponujesz takimi zdjęciami kogoś bliskiego to może być to dobry pomysł na własnoręcznie zrobiony prezent.

Udanych ferii i dobrej zabawy! 🙂do góry